אפשרויות מימון לרכישת רכבי יוקרה

03.04.2023

מכוניות יוקרה הן כבר מזמן מעבר לסתם מכונית, הן סמל ליוקרה והצלחה, עושר, סגנון חיים ומעמד. עבור אנשים רבים, מדובר בהגשמת חלום אבל תגי המחיר שלהן יכולים מעט להרתיע. גם כאשר אנחנו מעלים את נושא המימון לרכישת רכב יוקרה אפשר להבין שמדובר במשימה לא פשוטה בכלל. למרבה המזל, ישנן אפשרויות מימון זמינות ואמינות שיכולות לעזור לך לעמוד מאחורי ההגה של רכב החלומות שלך מבלי לשלם את מלוא הסכום מראש. במאמר זה נדון וניבחן אפשרויות מימון שונות לרכישת רכבי יוקרה, ביתרונות עצמן באחזקת רכב שכזה וביתרונות ברכישת רכב יוקרה ביבוא מקביל.

היתרונות של מימון לרכבי יוקרה

מכוניות יוקרה מגיעות עם תג מחיר גבוה, ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו לשלם את מלוא הסכום מראש ובפעימה אחת אך אפשרות המימון יכולה להפוך את הרכבים האלו לנגישים יותר. הנה כמה יתרונות בולטים של מימון לרכבי יוקרה:

 1. עלויות מקדימות נמוכות יותר מראש – מימון רכב יוקרה מאפשר לך לפרוס את עלות הרכב על פני תקופה ארוכה, מה שאומר שלא צריך לשלם את מלוא הסכום מראש ולהכביד על חשבון הבנק והכיס בצורה מיידית.
 2. אפשרויות תשלום גמישות – רוב המלווים מציעים אפשרויות תשלום גמישות, כגון תשלומים חודשיים או דו שבועיים. הפריסה הזאת גורמת להקלה באופן התשלום ונותן הקלה ונוחות בתשלומים קטנים יותר לאורך זמן.
 3. הטבות מס – בהתאם לסוג המימון שתבחר, ייתכן ותוכל לנקות חלק מהריבית ששולמה על הלוואת הרכב שלך מהמיסים שאותם צריך לשלם. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום המס על מנת להבין כיצד זה יכול להתבצע וגם זאת תוכלו לעשות דרך המומחים שלנו.
 4. ניהול תזרמים מזומנים טוב יותר – ברגע שבחרנו באחת מאפשרויות המימון, במקום לשלם בצורה חד פעמית על הרכב המימון מאפשר לך לנהל תזרים מזומנים בצורה יעילה יותר. בצורה הזאת תוכל להפנות את הכספים הנותרים שלך להשקעות אחרות תוך כדי נסיעה ברכב החלומות שלך.
 5. גישה לדגמים החדשים ביותר – יצרני הרכב מעדכנים כל הזמן את הדגמים ומוסיפים את הטכנולוגיות המתקדמות והעדכניות ביותר כל הזמן. מימון הרכב מאפשר לך לגשת לדגמים אלו מבלי שתצטרך לחכות עד שתוכל להרשות לעצמך לשלם באופן מלא על הרכב ובכך להרוויח רכב חדש יותר בתשלום נוח יותר.

אפשרויות מימון לרכבי יוקרה

קיימות מספר אפשרויות למימון רכבי יוקרה, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה כמו הלוואות בנקאיות, הלוואות אישיות, ליסינג ועוד. נדבר על כמה מן האפשרויות הנפוצות והטובות ביותר:

 1. הלוואות בנק או איגוד אשראי – אחת הדרכים הפופלאריות ביותר למימון רכב יוקרה היא באמצעות הלוואה בנקאית. הבנקים מציעים הלוואות לרכב בריבית תחרותית וניתן לבחור להחזיר את ההלוואה בתשלומים חודשיים לאורך תקופה שיכולה להגיע עד ל-5 שנים. כדי להיות זכאי להלוואה בנקאית טובה, תצטרך להיות בעל ניקוד אשראי טוב ומקור הכנסה יציב. יחד עם זאת צריך לשים לב כי תהליך הבקשה עשוי להיות ארוך יותר מאשר מימון עסקי או אחר.
 2. מימון סוחרים הלוואה דרך הסוכנות – כאשר מדובר בסוכנות רכב גדולה כמו ברמן אוטו גרופ, ניתן גם לקבל אפשרויות מימון לרכבים עצמם. זו יכולה להיות אפשרות נוחה מכיוון שתוכלו לעשות הכל במקום אחד, גם לרכוש את הרכב וגם לקבל עליו את המימון. אם תפנו לסוחרי מכוניות קטנים יותר ככל הנראה תתקלו גם כן באפשרויות הלוואה לרכישה אך שימו לב, שיעורי הריבית יהיו גבוהים יותר מאשר כל אפשרות אחרת.
 3. ליסינג – ליסינג היא אפשרות מימון נוספת שיכולה להיות מושכת עבור רוכשי רכבי יוקרה. עם חוזה ליסינג, אתה בעצם לא הבעלים של הרכב אבל אתה יכול להשתמש בו לתקופה קצובה בתמורה לתשלומים חודשיים. בדרך כלל תקופות אלו הן בין שנתיים עד שלוש שנים. ליסינג יכולה להיות אופציה טובה אם אתם רוצים לנהוג ברכב יוקרה מבלי להתחייב לרכישה לטווח ארוך.

טיפים לבחירת אפשרות המימון הטובה ביותר

בחירת אפשרות המימון הנכונה ביותר עבורכם יכולה להיות מאתגרת ועל פניו אולי ארוכה ומסורבלת. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לקבל את ההחלטה הטובה ביותר:

 1. שקול את התקציב שלך – לפני שאתה בוחר אפשרות מימון כלשהי, וודא שאתה יודע מה אתה יכול להרשות לעצמך. חשב את התקציב החודשי שלך, כמו גם כל ההוצאות האחרות שלך לדוגמא משכנתא, ביטוחים ועוד, ורק אז התחל לחפש מימון בהתאם לתנאים אלו.
 2. חפש מספר הצעות – אל תסתפק באפשרות המימון הראשונה שתמצא, חפש ובצע השוואה בין ריביות, תנאים ועמלות שונות אותם מציעים לך על מנת למצוא את המימון הטוב ביותר עבורך.
 3. לקרוא את האותיות הקטנות – לפני החתימה והרגע המרגש, חשוב לוודא שהבנת את כל התנאים וההגבלות בהסכם המימון שלך. שים לב לקנסות, עמלות או כל חיוב אחר שעשויים לחול עליך.

כמו שאפשר ללמוד, מימון רכישת רכב יוקרה יכול להיות החלטה פיננסית משמעותית שתשפיע עליך בשנים הבאות. אמנם יש מספר רב של אפשרויות זמינות, אך חשוב לשקול את היתרונות והחסורונות של כל אפשרות לפני קבלת ההחלטה. בנוסף, רכישת מוכנית יוקרה באמצעות יבוא מקביל יכולה להציע חיסכון בעלויות, לשלב יחד את אפשרות המימון הטובה ביותר ובכך לסיים את העסקה במקום אחד במקום להיות מפוזר במספר מקומות עבור רכב אחד.

שאלות נפוצות בנושא המימון

שאלה: האם אוכל לקבל הלוואה בנקאית למימון רכישת רכב יוקרה?

תשובה: כן, ניתן לבקש הלוואה בנקאית למימון רכישת רכב יוקרה. עם זאת, כמו שציינו למעלה, תצטרך להיות בעל ניקוד אשראי טוב ומקור הכנסה יציב על מנת להיות זכאי לכך.

שאלה: מהן הריביות האופייניות למימון רכבי יוקרה?

תשובה: שיעורי הריבית למימון שכזה משתנה בהתאם למספר גורמים כמו ניקוד האשראי, סכום ההלוואה, מי הוא המלווה ועוד. עם זאת, בדרך כלל שיעורי הריבית יכולים לנוע בין 2%-10% בהתאם לגורמים אלו.

שאלה: האם עליי לשלם מקדמה גדולה בעת לקיחת מימון לרכישת רכב יוקרה?

תשובה: מומלץ לשים מקדמה שתוכלו לעמוד בה ויחד עם זאת בהמשך התשלומים. ככל שתעמידו מקדמה גדולה יותר, היא תוכל לסייע בהפחתת הסכום הכולל אותו אתם צריכים להחזיר ולהוזיל בכך את התשלומים החודשיים. בנוסף, תשלום מקדמה גדול יותר יאפשר לכם לשפר את הסיכויים לקבלת אישור הלוואה להמשך התשלומים.

שאלה: כמה זמן צריכה להיות תקופת המימון לרכב יוקרה?

תשובה: טווח המימון יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים כמו מחיר הרכב, סכום ההלוואה ועוד. עם זאת, מומלץ לשמור על תקופת מימון קצרה יחסית כדי להפחית את סך הריבית המשולמת לאורך חיי ההלוואה. בדרך כלל תנאי המימון נעים בין 36-72 חודשים.

שאלה: האם אפשר לנהל משא ומתן על תנאי המימון?

תשובה: כמובן, ניתן לנהל משא ומתן על תנאי המימון הטובים ביותר עבורכם יחד עם טווח ההלוואה ושיעור הריבית. חשוב לזכור, ככל שמצבכם הכלכלי יהיה טוב יותר, יהיה לכם יתרון משמעותי בעת ניהול משא ומתן שכזה.

שאלה: האם אפשר לשכור רכב יוקרה במקום לקנות?

תשובה: כן, אפשר לשכור רכב יוקרה באמצעות ליסינג. עם חוזה הליסינג אתה לא תהיה הבעלים של הרכב, אבל כן תוכל לנהוג כמו ולהשתמש בו בהתאם לחוזה שתחתום עליו ולאורך תקופת הזמן המוזכרת בחוזה.